Lieldienas “Bānītī”

Kas čakli strādā, var jautri atpūsties… Šoreiz runa ir par kopīgu Lieldienu svinēšanu un tradīciju mācīšanos ārpus skolas telpām, ko piedzīvoja skolas brīvprātīgie un skolas pašpārvaldes jaunieši.

Īsi pēc Lieldienām visi tikāmies “Bānīša” depo Gulbenē, kur gan mācījāmies krāsot olas, gan tās ripinājām, gan cepām maizi uz kokiem un pat vizinājāmies ar drezīnu.

Šajā reizē aktivitātē pievienojās arī Marias vecāki, kuri Lieldienu laikā viesojās Latvijā. Ne tikai pati spāniete Maria un gruzīns Kostia pirmo reizi krāsoja olas sīpolu mizās, piedalījās olu kaujās un tās ripināja, bet arī Marias vecāki.

Pašpārvaldes dalībniecei Enijai visvairāk paticis tieši olu krāsošanas un maizes cepšanas process. Renārs bija priecīgs cept maizīti, bet Reini visvairāk aizrāva braukšana ar drezīnu. Renārs noskaidroja, ka Marias vecākiem bija paticis viesoties pie mums skolā un ka viņi izbaudīja arī latviešu tradīcijas.

Pasākums mums bija svarīgs, jo šī bija iespēja visiem jau atkal satikties, stiprināt komandas garu, mācīties vienam no otra un runāt arī par turpmākajām aktivitātēm, kur brīvprātīgajiem jauniešiem vajadzīga skolas pašpārvaldes palīdzība.

Brīvprātīgā darba projekts “Radām prieku!”, 2018-2-LV02-KA125-002217, tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Elīna Nagle, Gulbenes sākumskolas projektu asistente