Sveču darbnīca

Ksenija Sonora Vavilina,

Gulbenes sākumskolas 6.a klases skolniece

Svečošanās Sveču mēnesī Sveču darbnīcā

Latvijas skolas somas projekts turpinās. 22.februārī pie mums Gulbenes sākumskolā bija radošas nodarbības sveču darbnīcā.

Bija ļoti jautri. Mēs taisījām 3 dažādu veidu sveces. Pirmo sveci krāsojām divās dažādās krāsās. Mūs pa četri pasauca pie atsevišķa galda, kur mēs norādījām izvēlētās krāsas. Otro sveci kausējam (lējām) paši savā izvēlētajā silikona formā. Bija dots dažādu krāsu kvadrātiņos sagriezts parafīns, kuru paši pēc izvēles iepildījām trauciņā. Galu galā man sanāca sniegpārsla, bet skolotājai skaista roze. Trešā svece bija visjaukākā, jo tā bija ar aromātu. Sapildījām nu jau stikla vai māla trauciņos parafīna gabaliņus un pa virsu uzlikām skaistu rotājumu ar rožu smaržu. Trauciņu dabūjām līdzi, jo sveci vēl nebija iespējams izņemt.

Mēs ne tikai paši darbojāmies, bet arī guvām informāciju par svecēm. Es uzzināju, kur radusies svece, kā tās tika pagatavotas kādreiz, kāds ir sveces ceļš līdz mūsdienām, kurās valstīs gadā izmanto visvairāk sveces. Interesants bija fakts, ka senajā Ķīnā bija izgatavota vissmirdīgākā svece. Paspējām pat uzspēlēt nelielu erudīcijas konkursiņu.

Man ļoti patika, bija jautri un interesanti redzēt, kas sanācis citiem un pašai, kā arī pasniedzēji bija ļoti draudzīgi un jauki. Nodarbības beigās varēja arī ir iegādāties viņu pagatavotās sveces un komplektiņus, lai pats vari pagatavot sveces.

Projektu atbalsta iniciatīva “Latvijas skolas soma”

Ja arī tu vēlies uztaisīt savu sveci un kaut ko uzzināt pat tām, vari aizbraukt uz Rīgu ciemos uz “Sveču darbnīcu”! Es ļoti ceru, ka projekts turpinās mūs visus pārsteigt ar interesantām darbnīcām un nodarbēm.