Signijas, Sintijas un Tīnas domas par…

Signija Lukjanova,

6.a klases skolniece

”Latvijas skolas somas” ietvaros mums:

1) 19.oktobrī bija kinolektorijs ar ciemiņiem no filmu studijas ”Animācijas brigāde”,

2) 16.novembrī bija etno kompānija ”Zeidi”,

3) 22.n ovembrī bija Rozes Stiebras filma ”Saule brauca debesīs”.

Kinolektorijā mums pastāstīja, kas vajadzīgs, lai taptu viena filmiņa(1 sek ir vajadzīgas 25 bildītes), kā top mazās lellītes, kā arī parādīja dažu multfilmu fragmentus.

Etno kompānija ”Zeidi” par godu Latvijas dzimšanas dienai ar mums dziedāja dziesmas, dejoja, bet pats galvenais, ka tas mūs visus iepriecināja un lika saliedēties un kļūt tuvākiem,

Rozes Stiebras filmu ”Saule brauca debesīs”  skatīties mums bija jāiet uz kultūras centru, bet tas bija tā vērts, lai noskatītos burvīgo multfilmu par Saules un Mēness bērniņu, kas tika nozagts.

Ļoti priecājos par šo iespēju, jo mums ir iespēja apgūt ko jaunu un dažkārt arī it kā vienkārši izklaidēties!

 

Sintija Ivanova,

6.a klases skolniece

Latvijas skolas soma mums visiem dāvina dažādas dāvanas. Tās bija ļoti interesantas, aizraujošas un izglītojošas. Un tad beidzot sāksim!

19.oktobrī mums bija ļoti interesanta kinolektorija nodarbība. Kinolektorijs bija par to, kā top kino. Tur mums stāstīja, kā top lelles un kā tās tiek filmētas. Es kinolektorijā uzzināju to – lai taptu viena sekunde kino, ir vajadzīgas divdesmit piecas fotogrāfijas.

16.novembrī mums uzstājās etno  kompānija ” Zeidi.” Tas bija interesanti un aizraujoši! Kā Jums liekas, ko mēs tur darījām ? Mēs tur spēlējām dažādas spēles, dziedājām ( tie, kuri vēlējās) un, protams, gājām rotaļās! Tas bija interesanti!

Un visbeidzot… mana mīļākā dāvana, ko saņēmu, bija kino, ko radīja Roze Stiebra. Tās nosaukums ir ”Saule brauca debesīs.” Jā! Tas tik bija piedzīvojums! Man ļoti patika! Protams, bija arī skumji brīži, laimīgi un tādi ar satraukumu, kad bija doma:

” Kas tad notiks tālāk? ” Šis kino bija par to, ka ģimene ir ļoti SVARĪGA!

Liels paldies ” Latvijas skolas somai”! Par šiem aizraujošajiem mirkļiem!!! PALDIES!!!

 

Gulbenes sākumskolas

6.b klases skolniece

Tīna Ozoliņa

„Latvijas skolas soma”.

Kā dāvana no „Latvijas skolas somas” mums tika pasniegts kinolektorijs, „Zeidi” priekšnesums un Rozes Stiebras animācijas filma „Saule brauca debesīs”. No visiem priekšnesumiem es daudz ko iemācījos un apguvu.

Kinolektorijs notika 19.10.2018. Tas bija par animācijas studijas “Avārijas brigāde” filmiņām. Avārijas brigādes varoņi ir paštaisīti, tāpat kā filma, kuras tapšanā tika ieguldīts ļoti daudz laika. Šajā multiflikācijas filmā notika dažādi atgadījumi, kurus atrisināja Avārijas brigāde. No kinolektorija varēja mācīties, kā taisa filmas un cik tas patērē laika. Manuprāt, Avārijas brigādei viss izdevās, jo bija interesanti skatīties.

„Zeidi” priekšnesums notika 16.11.2018. Šajā priekšnesumā es dzirdēju daudzas latviešu dziesmas un dejas. Domājams, ka šo priekšnesumu veidoja, lai uz Latvijas 100 gadiem mēs iepazītos ar senām latvju dziesmām, dejām un spēlēm. No „Zeidi” grupas es guvu informāciju par dažādām spēlēm. Man patiktu, ja „Zeidi” priekšnesums būtu bijis garāks, jo tas bija aizraujošs. Interesanti bija līdzdarboties un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Animācijas filmu „Saule brauca debesīs” mēs skatījāmies 22.11.2018. Tajā bija stāstīts par to, ka Saulei un Mēnesim bija piedzimusi meita. Tālāk risinājās spraigs sižets, jo Saules meita tika nozagta. Bija jāapvieno visi spēki un jāaicina talkā cilvēks, lai to atrastu 3 dienu laikā. Uzdevums nebija viegls, jo Saules meita bija paslēpta pazemē. Mazais puisēns to atrada, bet lielais brālis uzveica tumsas spēkus. Saules meita tika atbrīvota. Šajā poēmā Saules meita tiek salīdzināta ar Latviju, kas pēc daudziem gadiem atkal izcīna brīvību. Šī animācijas filma man patika, jo es ieguvu informāciju par Latvijas vēsturi un tās brīvības cīņām.

No šiem trīs pasākumiem mans ieguvums ir zināšanas par animācijas filmu veidošanu, daudz vērtīga par latviešu folkloru. Izglītojoša bija arī Rozes Stiebras filma „Saule brauca debesīs” par Latvijas vēsturi. Skolēni zināšanas un prasmes var iegūt ne tikai no mācību grāmatām, bet arī piedaloties dažādos pasākumos un skatoties filmas. Domāju, ka šis projekts „Latvijas skolas soma” bija izglītojošs. Man tas ļoti patika.

Novēlu arī turpmāk veidot dažādus projektus, kas izglītotu skolēnus!