Martas, Nadīnas un Ralfa domas par…

Marta Babule,

6.b klases skolniece

“Latvijas skolas soma”.

Projekts ‘’Latvijas skolas soma” man patīk, jo es jau esmu bijusi trīs šī projekta pasākumos. Un visi mani ir ieinteresējuši un patikuši.

Pirmais pasākums bija 19.10, kad manā skolā viesojās “Avārijas brigādes” un daudzu citu filmiņu veidotāji. Man šajā pasākumā patika tas, ka viņi bija atveduši arī daudz lelles, kuras varēja apskatīties, un mums parādīja arī, kā tad top šīs īsās filmiņas. Es biju diezgan pārsteigta, kad uzzināju, cik ilgu laiku tas prasa.

Nākamajā pasākumā pie mums atbrauca grupa “Zeidi”. Viņi  mums dziedāja dziesmas un gāja ar mums rotaļās. Kad šis pasākums bija noslēdzies, visi skolēni bija gan daudz gājuši rotaļās, gan izdziedājušies.

Trešais pasākums bija filmas “Saule brauca debesīs” skatīšanās. Mani pārsteidza tas, ka šī filma bija diezgan nopietna un ar dziļu domu. Kad uzzināju, ka filma ir animācijas, nodomāju, ka tā būs bērnišķīga, bet izrādījās, ka tā nav. Šo filmu var skatīties jebkura vecuma cilvēki.

Visi šie trīs pasākumi man patika un nevaru vien sagaidīt nākošo!

 

Gulbenes sākumskolas

6.b klases skolniece

Nadīna Krima

 

Mūsu valsts Latvija mums šogad ir sagādājusi dāvanas. Šīs trīs dāvanas ir bijušas ļoti patīkamas un interesantas. Ikviens gribētu tās saņemt, jo tās no ”Latvijas skolas somas” ir īpašas.

Pirmā no dāvanām bija kinolektorijs, tas notika 19.oktobrī.Tajā rādīja, kā animācijas speciālisti taisa multfilmas, kā arī izstāstīja daudz gudru domu, kā tās var interesanti radīt. Visiem vajadzētu noskatīties, lai saprastu, kā šīs filmas top. Šīs multfilmas neskatās visi, bet vajadzētu gan, jo tās atgādina par Latviju.

Otrā dāvana bija grupa ”Zeidi”. To mēs saņēmām 16.novembrī. ”Zeidi” ir grupa, kura dzied latviešu tautasdziesmas. Viņi kopā ar mums svinēja Latvijas simtgadi. Kā tad bez spēlēm? Protams arī bija daudz interesantu spēļu. ”Zeidi” ir lieliski!

Bet trešā dāvana bija īpaša! Tā bija multfilma ”Saule brauca debesīs”. Šo multfilmu mēs skatījāmies 22.novembrī.Tā bija ļoti interesanta. To var arī noskatīties kinoteātros. Un tiem, kuri  nav redzējuši šo multfilmu, noteikti tā ir jānoskatās.

Šīs dāvanas bija ļoti patīkamas un interesantas.

 

Ralfs Zviedriņš,

6.b klase

Mācību gada pirmais semestris Gulbenes sākumskolā kopā ar “Latvijas skolas somu.”

Ir nosvinēta Latvijas simtgade, un skolā straujiem soļiem tuvojas pirmā mācību semestra noslēgums.

Šajā mācību pusgadā Gulbenes sākumskolas skolēniem ir bijusi iespēja apmeklēt projekta ’’Latvijas skolas soma” ietvaros trīs informatīvi  izglītojošus pasākumus.

Skolēniem bija iespēja skatīties latviešu režisores Rozes Stiebras filmu “Saule brauca debesīs”.  Vienreizēja iespēja bija redzēt un uzzināt, kā top leļļu kino.

Latvijas simtgadi skolēni atzīmēja kopā ar etno kompāniju “Zeidi”. Kopā ar etno kompāniju “Zeidi” skolēni gāja kopīgās rotaļās un izspēlēja mūsdienās nedaudz piemirstas spēles.

Manuprāt, Gulbenes sākumskolas skolēniem šī bija laba iespējā projekta ”Latvijas skolas soma” ietvaros  apmeklēt pasākumus tepat mūsu skolā, jo ne visiem bērniem ir iespēja apmeklēt šāda veida pasākumus citviet.