Evelīnas, Ksenijas un Līvas domas par…

Evelīna Kordule,

6.a klases skolniece

,,Latvijas skolas soma’’.

Šogad mums valsts uzdāvināja dāvanu – mēs varam baudīt interesantus pasākumus par velti.

Pirmā dāvana bija kinolektorijs 19.oktobrī. Tas bija ļoti, ļoti interesanti!

  1. novembrī piedalījos etno kompānijas ,,Zeidi’’ aktivitātēs. Bija interesanti! Sākumā mēs iepazināmies ar ,,Zeidiem’’ un nodziedājām Valsts himnu.Tad dejojām un spēlējām spēles .

Trešā dāvana bija Rozes Stiebras filma ,,Saule brauca debesīs.’’ Man ļoti patika filma. Filmā rādīja to, ka Saulei nozaga bērnu. Saule palūdza cilvēkam izglābt savu bērnu, sakot, ka izpildīs vēlēšanos (cilvēks gribēja laimi). Pēc trīs dienām cilvēks ar bērnu atgriezās pie Saules un Mēness, un visi kļuva priecīgi .

Man patika viss, bet visvairāk man patika filma ,,Saule brauca debesīs”. Es ieteiktu noskatīties filmu ,,Saule brauca debesīs’’

 

Ksenija Sonora Vavilina,

Gulbenes sākumskolas 6.a klases skolniece

Latvijas skolas soma Gulbenes sākumskolā

Šogad skolēni saņēma brīnišķīgu dāvanu (kas skaitās arī projekts) no mūsu valsts, dāvanu  sauc ‘’Latvijas skolas soma.’’ Šis projekts  būs 4 gadus. Tā laikā skolēni varēs baudīt interesantus, izglītojošus pasākumus par velti. Mana klase( un arī citas) ir jau izbaudījusi trīs burvīgus pasākumus.

Pirmais notika skolas zālē deviņpadsmitajā oktobrī, tas bija kinolektorijs ‘’Uzmanību – leļļu kino!’’. Lektori mums parādīja, cik sarežģīti ir uztaisīt mazu leļļu filmiņu un pašu lellīti. Lai lellei nomainītu apģērbu, vajag taisīt jaunu ķermeni! Lai nomainītu sejas izteiksmi, ir jātaisa jauna galva! Filmiņa sastāv tikai no fotogrāfijām. 1 sekundes filmiņa ir 25 fotogrāfijas, kurās lelle minimāli kustas. Mēs dažas filmiņas arī noskatījāmies.

Sešpadsmitajā novembrī par godu Latvijas dzimšanas dienai  pie mums skolas zālē bija etnogrupa ‘’Zeidi.’’ Mēs kopā ar viņiem spēlējām dažādas latviešu rotaļas, dejojām dančus. Bija ļoti jautri, beigās visi varēja izkliegties (tāda bija viena rotaļa!), un ceru, ar šo izkliegšanos mums pietiks visu gadu. Pirms gājām prom no zāles, skola bija mums sarūpējusi mazas kūciņas mūsu karoga krāsās.

Divdesmit otrajā novembrī mēs devāmies uz kultūras centru, lai skatītos animācijas filmu ‘’Saule brauca debesīs.’’ Šī filmiņa radīta no zīmējumiem. Manuprāt, tajā pārāk daudz dziedāja, bet kopumā bija interesanta. Tā padomājot un redzot beigu titros, cik daudz cilvēki strādāja, lai taptu filma, man šķiet, ka paveikts ir neiespējamais.

Aicinu arī Jūs novērtēt, ko esat ieguvuši no projekta. Ne katru gadu tā laimējas par brīvu saņemt kaut ko tādu. Atcerieties, šis ir tikai sākums, vēl trīs gadi priekšā! Cik labi, ka ir dāvanas!

 

 Līva Salmiņa,

Gulbenes sākumskolas 6.b klases skolniece

Latvijas skolas soma Gulbenes sākumskolā

Šogad un vēl pāris gadus Latvija skolām dāvina burvīgu dāvanu ar nosaukumu ‘’Latvijas skolas soma’’. Gulbenes sākumskola ir apmeklējusi trīs pasākumus: kinolektoriju “Uzmanību – leļļu kino!”, etnogrupas ‘’Zeidi’’ pasākumu un Latvijas simtgadei veltīto filmu ‘’Saule brauca debesīs’’.

2018.gada 19.oktobrī pie mums viesojās pārstāvji no animācijas filmu studijas ‘’Animācijas brigāde’’ komandas. Kinolektorijā skolēniem demonstrēja, kā top filmiņas, filmiņu varoņus un jaunās animācijas filmas, kā arī pastāstīja par daudzo profesiju ļaudīm, kas piedalās filmas tapšanā. Katrs skolēns ieguva jaunas zināšanas par un ap animācijas filmām, tajā skaitā arī es! Līdz brīdim, kad to visu mums rādīja, es nezināju gandrīz neko, bet pēc kinolektorija uzzināju ļoti daudz. Manuprāt, tas bija lielisks pasākums !

2018.gada 16.novembrī mūsu skolā viesojās grupa ‘’Zeidi’’. Kopā ar ‘’Zeidiem’’ mēs dziedājām un dejojām, našķojāmies ar gardām kūciņām un jautri pavadījām laiku. Es ieguvu zināšanas daudzās jomās, piemēram: uzzināju vairākas dziesmas, iemācījos jaunas rotaļas un daudz ko citu. Man šķiet, pasākums tiešām bija izdevies!

2018.gada  22.novembrī visi skolēni devās Gulbenes kultūras centru, lai skatītos Rozes Stiebras Latvijas simtgadei veltīto jauno filmu ‘’Saule brauca debesīs’’. Filma veltīta ikvienam. Tās laikā es uzzināju daudz jaunu zināšanu un sapratu, ka Saules un Mēness meitiņa ir Latvija. Filmā tika nolaupīta Saules meita, bet cilvēki palīdzēja to izglābt no ļaunās Selēnas, kas nozaga Saules meitu. Filma tiešām bija apbrīnojama, man tā patika!

Secinu, ka šī akcija ir burvīga katrai skolai un katram skolēnam. Katrs no pasākumiem ko māca. Novēlu Latvijai un ’’Latvijas skolas somai’’ vēl daudz pasākumus un veiksmi, kā arī līdzekļus, lai viss iecerētais patiešām notiktu. Es aicinu katru no skolēniem šos pasākumu apmeklēt. Tiešām lielisks projekts!