Bernadetas, Danas, Edvila domas par..

Bernadeta Balode,

6.a klases skolniece

“Latvijas skolas soma” pasākumi.

Latvijai tieši šogad paliek apaļi 100 gadi. Mēs par to varam lepoties. Tādēļ “ Latvijas skolas soma” piedāvā skolām piedalīties dažādos pasākumos, lai bērni uzzinātu ko jaunu.

  1. oktobrī mums skolā bija lektorijs par leļļu kino. No studijas “Avārijas brigāde” bija ieradušies divi pārstāvji, kas mums parādīja, kā top lelles un kā tiek filmēts.Vai zināji, ka vienai sekundei vajadzīgi 25 kadri? Neticami! Noskatījāmies arī dažas jautras filmiņas.
  2. novembris ir ļoti tuvu Valsts svētkiem, tādēļ skolā ierodas etno kompānija “Zeidi”. Kopā ar “Zeidiem” gājām dažādās rotaļas (kopā visām piektajām un sestajām bija ļoti jautri). Uzzināju un sapratu, cik latvieši ir laipni, jautri un dāsni. Pasākuma noslēgumā visus uzcienāja ar kūciņām!
  3. novembrī devāmies visa skola skatīties multfilmu “Saule brauca debesīs”. Šī filma mani ļoti aizkustināja gan ar visiem labajiem, gan ar ļaunajiem tēliem. Sāku aizvien labāk saprast, cik grūti ir gājis Latvijai, lai iegūtu neatkarību un brīvību, lai paši varētu stāvēt uz savām kājām.

Ceru, ka ar šo nebeigsies projekts “Latvijas skolas soma”! Ar nepacietību gaidu vēl ko interesantu!

 

Dana Bolotņikova,

6.b klases skolniece

“Latvijas skolas soma”.

Sākot no 2018./19. mācību gada projekts ‘’Latvijas skolas soma’’ dāvāja dažādas aktivitātes Latvijas skolām. Arī mūsu, Gulbenes sākumskolā, jau notikušas trīs šādas aktivitātes.

Pirmā aktivitāte notika 19. oktobrī. Bija atbraukuši filmu studijas “Animācijas brigāde” pārstāvji. Šie darbinieki mums pastāstīja un parādīja, kā viņi strādā. Šajā kinolektorija nodarbībā es uzzināju, cik grūti un ilgi ir radīt kādu multiplikācijas filmu. Pasākuma diena bija aizraujoša, jo varēja redzēt, kā mazās filmiņas tiek veidotas.

Nākamajā ‘’Latvijas skolas soma’’ pasākumā no tālās Rīgas bija atbraukusi etno kompānija ‘’Zeidi’’. Šī nodarbība  bija jautra,  mēs dejojām, spēlējām rotaļas un arī dziedājām. Es šajās aktivitātēs iemācījos rotaļas, kuras iepriekš nebiju spēlējusi. Kompānija ‘’ZEIDI’’ bija ļoti atraktīvi, tas atraisīja arī bērnus. Šis jaukais un saistošais  pasākums notika 16. novembrī.

  1. novembrī mēs skatījāmies filmu ‘’Saule brauca debesīs’’. Šī filmiņa bija ar dziļu domu, un ar šo dziļo domu bijām saistīti mēs visi. Filmiņa bija par Saules meitu, kuru nozaga Velna meita. Saules meitai, tāpat kā Latvijai, bija grūti laiki, bet galā Saules meita atbrīvojās no visa ļaunuma un, tāpat kā Latvija, kļuva brīva. Filma bija iespaidīga un aizraujoša.

Es ceru, ka šis projekts turpināsies, lai Latvijas skolēniem visās skolās būtu neaizmirstama pieredze.

 

Edvils Laizāns,

6.a klases skolnieks

„Latvijas skolas soma”.

Tagad es pastāstīšu visu par dāvanām kuras organizēja „Latvijas skolas soma”.

Pirmā dāvana bija kinolektorijs, kas notika 19 oktobrī. Mums visiem paskaidroja, kā notiek tā foršo,bet grūto multfilmu taisīšana. Uzzināju, ka vienai sekundei vajag divdesmit piecus kadrus.Man šī dāvana likās visinteresantākā no visām trim dāvanām.

Otrā dāvana bija etno kompānijas „Zeidi” viesošanās. Ja godīgi, man tā no

visām „Latvijas skolas somas’’ dāvanām bija visneinteresantākā, jo tur bija jādejo un jāspēlē rotaļas. Tas man likās bērnišķīgi. Man pašam nepatika, bet kādam citam iespējams patika.

Trešā dāvana manā sarakstā bija otrajā vietā. Gulbenes kultūras centrā skatījāmies filmu „Saule brauca debesīs’’, kuras režisore ir Roze Stiebra. Kino bija interesants un aizraujošs. Man tas patiktu, ja es vairāk redzētu, galvas priekšā rēgojās, jo es sēdēju aizmugurē. Kāpēc aizmugurē? Mēs skolā esam paši vecākie, tādēļ mēs bijām aizmugurē. „Saule brauca debesīs’’ galveno domu vajadzēja saprast, un es to sapratu. Tā bija par Latviju, kura laiku pa laikam bija ieņemta vai nu ar vāciešu, vai krievu karaspēku. Gāja laiki, kādam jau bija jāizglābj mazā, spīdīgā Latvija. Un tas notika –  beidzot iekarotāji bija ārā no mazās, spīdīgas un zaļās Latvijas, kura varēja nu spīdēt!

Visas trīs dāvanas bija labas!