Alises, Andra un Artas domas par…

6.a klases skolniece

 

” Latvijas skolas soma”.

Gulbenes sākumskola piedalās projektā ” Latvijas skolas soma”, ko atmaksā Latvijas valsts. Pie mums skolā un kultūras centrā ir notikuši jau trīs pasākumi; kino lektorijs, etno kompānija ”Zeidi” viesošanās un Rozes Stiebras animācijas stāsts ”Saule brauca debesīs”.  ” Latvijas skolas soma ” ir domāta kā dāvana Latvijas simtgadē, un tā, ja nemaldos, notiks četrus gadus.

      Kinolektorijs pie mums skolā bija 2018.gada 19. oktobrī. Atbraukušie viesi mums pastāstīja, kā top mazas filmiņas. Parādīja filmiņas, kuras bija jau gatavas. Tās bija ļoti interesantas, smieklīgas un jautras. Viena no populārākām animācijas filmiņām ir “Avārijas Brigāde”. Šai  filmiņai ir arī savs parks, kurā 6.a klase ir bijusi un satikusi visus varoņus.

Etno kompānija ” Zeidi” pie mums skolā  viesojās 2018. gada 16. novembrī. Viņi mums mācīja latviešu dančus, spēles latviešu rotaļas un domāt par mūsu tradīcijām.  Man ļoti patika . Viņi pie mums viesojās pirms Latvijas valsts simtgades.

2018.gada 22. novembrī Gulbenē kultūras centrā rādīja animācijas filmu “Saule brauca debesīs”. Stāsts bija par Saules tikko piedzimušo meitu, kuru nozaga. Saules meitiņa filmiņā ir Latvija, bet mēs esam tie cilvēki, kuri atrod un to izglābj. Filmiņas sižets bija ļoti interesants un aizraujošs.

Pasākumi tiešām bija izglītojoši, aizraujoši un interesanti. Paldies visiem, kas to radīja un atveda pie mums tos parādīt. Ceru, ka šādi pasākumi turpināsies visos projektu gados.

 

Andris Ābeltiņš,

6.b klases skolnieks

“Latvijas skolas soma’’.

   “Latvijas skolas soma’’ ir projekts, kas skolām pasniedz dāvanas. Šīs dāvanas ir kāds pasākums, kurā bērns piedalās bez maksas.

Vienā no pasākumiem mūzikas grupa “Zeidi” atbrauca uz Gulbenes sākumskolu. Mūziķi spēlēja dažādus instrumentus un dziedāja dažādas latviešu tautasdziesmas. Galvenā lieta, ko viņi darīja, bija rotaļas ar bērniem, kā, piemēram, mums bija jātup un katru reizi, kad dziesmā noskanēja dzīvnieka vārds, bija jāpieceļas un jāplaukšķina rokas vienu reizi. Pašās pasākuma beigās katrs dabūja vienu kūciņu. Tas norisinājās 16. novembrī. Man pasākums likās interesants, bet man nepatika tas, ka bija jāpiedalās pat tiem, kas to negribēja.

Ir vēl viens pasākums, kurš norisinājās 22. novembrī. Skolēni uz kultūras centra projektora ekrāna noskatījās latviešu multiplikācijas filmu “Saule brauca debesīs”. Filma bija par to, ka Saulei un Mēnesim ir bērns, kuru nozog un viņi cenšas to dabūt atpakaļ. Viss beidzas laimīgi, un labie uzvar. Šī filma bija interesanta – bērns, kuru nozaga, bija domāts kā Latvija. Kopumā es filmu novērtētu 7 no 10.

Man ļoti patīk tas, ka “Latvijas skolas soma” tā izdarīja un deva skolām tādas dāvanas. Es novēlu katrai skolai, lai viņiem arī ir tādi bezmaksas pasākumi, un tāpēc es aicinu katru skolu Latvijā izmantot šīs dāvanas.

 

Gulbenes sākumskola

6.b.klases skolniece

Arta Jankava

“Latvijas skolas soma”.

Es domāju, ka šī dāvana un šis projekts ir ļoti jauks, noderīgs, kā arī izglītojošs. Mēs jau esam saņēmuši trīs dāvanas.

Kā pirmā mums bija kinolektorijs, kurš notika 19.oktobrī. Bija daudz interesantas informācijas. Multiplikācijas filmu tapšanas procesā piedalās ļoti daudz cilvēku. Multiplikācijas varoņi tiek veidoti no dažādiem materiāliem. Filmas operators fotografē 25 bildītes. Šīs bildītes veido 1 sekundi no filmiņas. Es guvu ieskatu, kā veidot šādu filmiņu. Labprāt pamēģinātu pati, ļoti patika.

Otrā dāvana bija grupas “Zeidi” koncerts 16.novembrī. Man ļoti ieinteresēja, ka šī grupa dzied latviešu dziesmas. Bija jautri iet dažādās rotaļās.

Trešā dāvana bija filma “Saule brauca debesīs”. Filma ir par Latvijas gājumu cauri laiku lokiem. Šo filmu mēs skatījāmies 22.novembrī. Filma ir skatāma gan lieliem, gan maziem, jo katrs šajā filmā var saskatīt kaut ko citu. Man ļoti patika filma, noteikti ieteikšu citiem. Šī dāvana man patika vislabāk.

Es secinu, ka piedāvātās dāvanas ir ļoti izglītojošas, interesantas, un visi cilvēki ir ļoti pacentušies. Man visi ļoti patika. Es novēlu visiem skolēniem ļoti labu skatīšanos, iesaistīšanos, bet dāvanu gatavotājiem veiksmi turpmāk.