Judit projekts ir noslēdzies

Maija beigās mājup devās mūsu brīvprātīgā Judit. Lai gan Judit bija paredzēts 9 mēnešus ilgs projekts, tomēr ģimenes apstākļu dēļ viņa projektu pātrauca ātrāk. Neskumsim! Judit devās prom ar lielu cieņu un pateicību.

Judit savai Spānijas organizācijai aizsūtīja rakstu, kurā ļauts ieskatīties arī mums.

Tā Judit raksta par savu pieredzi šeit:

“Salas meitene no Baleāru salām, kas vienmēr dzīvojusi siltumā un nekad nav devusies uz Austrumu valstīm, atgriežas savās mājās…

Latvija bija mana pirmā vieta prom no mājām. Šeit es piedzīvoju vislielāko aukstumu savā dzīvē. Līdz tam neuzskatīju, ka tik zemas gaisa temperatūras spēšu izturēt, bet man tas izdevās. Es domāju, ka viss ir mūsu prātā. Dzīvē jābūt ar stingru attieksmi pret lietām. Uzskatu, ka nekas nenotiek nejauši.

Kopš manas ierašanās šeit esmu sapratusi daudzas lietas, un, darbojoties projektā, esmu spējusi daudz no tā visa mācīties. Pati svarīgākā lieta – es esmu iepazinusi sevi.

Esmu spējusi izbaudīt katru savu mirkli šeit, katru dienu veicot jaunas aktivitātes Gulbenes sākumskolā, kur piedāvāju labāko no sevis, ko spēju. Man ir bijusi iespēja katru nedēļu vadīt spāņu valodas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Spāņu valodas mācīšana man padevās vieglāk, nekā es domāju, redzot lielu interesi par valodas apguvi un cilvēku atsaucību.

Tāpat no janvāra sāku vadīt pieaugušo vingrošanas nodarbības darba dienu beigās, kas bija gan relaksācija, gan vienlaicīgi dinamiskas nodarbības.

Man acīs ir mirdzums, jo manas dzīves aukstākā ziema ir beigusies, un nu ir skaists pavasaris.

Varu teikt, ja latviešu kultūra ļoti atšķiras no mūsu – spāņu – kultūras. Protams, Latvija ir ļoti jauka vieta, kur aizceļot un kuru apmeklēt. Es iepazinu latviešu tradīcijas, tradicionālās dejas īpašajos tautastērpos gan lieliem, gan maziem. Mani pārsteidza, ka latvieši jau no mazotnes iegūst šo lielisko prasmi.

Es iepazinu arī galvaspilsētu Rīgu. Man patika socializēties jauniešu naktsmītnēs (hosteļos), iepazīt dažādus cilvēkus, baudīt kafiju kafejnīcā, kā arī iepirkties.

Arī ārpus Rīgas Latvija ir skaista. Reģioni Latvijā ir katrs ar savu skaisto šarmu.

Par savu brīvprātīgā darba projektu Latvijā varu teikt, ka tā ir izcila un unikāla pieredze, ko es nekad neaizmirsīšu. Tur es jutos kā lielā ģimenē.”

Brīvprātīgā Judit Salord Morales

Piebildīšu, ka Judit daudziem no mums deva iespēju vairāk sadraudzēties ar angļu valodu, atvērties komunikācijai ar citas kultūras pārstāvi, skolēnu pašpārvaldei kopīgi darboties un plānot pasākumus. Priecājāmies par Judit vadītajām spēlēm, spāņu kultūras un savas salas prezentēšanu, atbalstu un līdzdalību stundās un ārpusstundu nodarbībās, par viņas pozitīvo attieksmi un drosmi būt Latvijā – tik ļoti atšķirīgā kultūrvidē, atšķirīgos laikapstākļos, vienai.

Varam baudīt vasaru ar laba kopīgi padarīta darba sajūtu. Esam liela, stipra komanda. Esam devuši iespēju vēl kādai Eiropas jaunietei apzināties un iepazīt sevi, kā arī paši ļāvušies daudziem jauniem izaicinājumiem savā dzīvē.

Liels paldies ikvienam, kas iesaistījās brīvprātīgās Judit aktivitātēs, kas palīdzēja iekārtot Judit dzīvesvietu Gulbenē, ziedojot lielākas vai mazākas sadzīves lietas, atbalstīja emocionāli, ar savu klātbūtni vai kopā būšanu. Ir brīnišķīga sajūta būt tik lielas ģimenes/kopienas daļai, kur katrs posms ir ļoti svarīgs un mūs tikai stiprina.

Ar prieka izsaucieniem lecam gaisā, jo jau atkal ir izdevies kas labs… un dziļi ieelpojam pirms mūsu nākamā kopīgā soļa, jo jau no septembra jaunā brīvprātīgā darba projektā uzņemsim nu jau 2 brīvprātīgos – no Vācijas un Spānijas.

Brīvprātīgā darba projekts “Team”, Nr. 2017-2-LV02-KA105-001659, tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Elīna Nagle, Gulbenes sākumskolas projektu asistente