Diskutē par drošību internetā

Septembra vidū Gulbenes sākumskolā viesojās pedagogi no Norvēģijas, Somijas, Beļģijas, Polijas un Slovākijas, lai kopīgi diskutētu par tēmu „Drošība internetā” un novērtētu starptautiskā projekta “The ICT road to STEM through TCC” pirmā realizācijas gada darba augļus.

„Kopā ar ekspertu no CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija) diskutējām, kā par drošību internetā tiek runāts ar bērniem Latvijā, kā arī izveidojām vienotu programmu-metodisko plānu pedagogiem, kā šo tēmu pasniegt saviem audzēkņiem un viņu vecākiem. Tagad katram ir uzdevums par šo tēmu noorganizēt vecāku sapulces savās skolās. Šo partneru kopā būšanu izmantojām, lai pārrunātu arī to, kas projektā ir paveikts līdz šim un, kas plānots turpmāk. Zināms, ka 22.oktobrī septiņi pedagogi no Gulbenes sākumskolas dosies uz Poliju, kur pagūs dažādus informācijas komunikāciju tehnoloģiju rīkus,” informē Gulbenes sākumskolas projektu asistente Elīna Nagle.

Henrieta no Slovēnijas ir pozitīvi pārsteigta par Latvijas valsti un cilvēkiem, kuri šeit rūpējas par dabu, ir draudzīgi un spēj komunicēt angļu valodā. Viņa piebilst, ka arī viņu valstī bērniem ir problēmas ar drošību internetā – viņi neapzinās savu darbību sekas, tāpēc tiek rīkotas speciālas stundas gan skolēniem, gan vecākiem.

„Šis projekts ir svarīgs gan skolēniem, gan skolotājiem. Tā ir iespēja sadarboties ārpus robežām un iesaistīt tajā arī bērnus, kuri šādi var iepazīties ar citiem un varbūt nākotnē izveidot, piemēram, kopīgu uzņēmumu, kā arī attīstīt angļu valodas prasmes. Arī pie mums Norvēģijā ir tā pati problēma, kad pastiprināti ir jāpiestrādā pie tā, lai veicinātu skolēnu interesi par matemātiku, zinātni un tehnoloģijām. Šis projekts ir laba iespēja pierādīt to, ka šie mācību priekšmeti nav nemaz tik sarežģīti,” atzīst Hans no Norvēģijas.

Projekts “The ICT road to STEM through TCC”( Nr. 2016-1-NO01-KA219-022053_5) ilgst no 01.09.2016. – 30.09.2018. un tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

drosiba_2017