Karjeras izglītības aktivitātes 2016./2017.m.g.

Mācību un uzziņu programma par astronomiju,astronomijas un dabaszinību profesijām.

28.martā Gulbenes vidusskolā pirmo reizi viesojās pārvietojamais planetārijs- sfērisks kino 3D formātā ar izglītojošu un interesantu programmu 2.-6.klašu skolēniem.

Planetārija menedžere I.Everte skolēniem bija sagatavojusi prezentāciju par astronomijas un dabaszinību profesijām. Skolēni tika iepazīstināti ar astronoma,biologa un kosmonauta profesiju.

Skolēni, guļot uz matračiem teltī, varēja virtuāli iepazīt zvaigžņotās debesis un zvaigznājus, krāsainos korāļu rifus, paraudzīties uz mūsu planētu no mēness un izpētīt cilvēka ķermeņa uzbūvi no iekšpuses.

Skolēni pēc savas izvēles varēja noskatīties vairākas filmas. Šis pasākums tika organizēts projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Interesenti noskatījās četras filmas: Zemes pastāvīgais ceļojums, Cilvēka kods, Kaluokahina. Apburtais rifs., Nanokams,ceļojums uz biopasauli.

Dažas atsauksmes:

Keita Birzniece,6.b kl.-Patika prezentācija par karjeras nozīmi mūsu dzīvē. Uzzināju, ar ko atšķiras astronauts no kosmonauta.

Planetārijs-patika doma, kā parādīt sarežģītas lietas vienkārši un saprotami.

Dārta Putne,6.c– Bija interesanti uzzināt kaut ko jaunu par astronomiju. Man patika pārvietoties pa cilvēka ķermeni planetārijā.

Elīna Pušķe,6.c kl.-Man ļoti patika planetārijs! Es daudz uzzzināju par cilvēku asins sastāvu un cilvēka anatomiju.

Sandra Resne, karjeras konsultante