Klemensas pirmais mēnesis pie mums

Mūsu ilgi gaidītā brīvprātīgā Klemensa ir ieradusies, un decembris ir aizritējis aktīvi. Pirmajās nedēļās skolā Klemensa iepazinās ar dažādiem klašu kolektīviem, kas viņu iesaistīja mācību stundās vai Ziemassvētku rotājumu gatavošanā. Jauniete pirmo reizi mūžā cepa piparkūkas.

  1. decembrī Klemensu sagaidījām skolā. Ar rotaļu “Kas dārzā?” viņa ienāca mūsu lielajā saimē. Sagaidījām ar sirsnīgām pašgatavotām dāvanām un sveicām gan angļu, gan pat franču valodā.

Klemensa jau 7. decembrī piedalījās Skolas ielas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā, kopā ar citiem Gulbenes pilsētas brīvprātīgajiem (spānietēm Anabel un Jimena, kā arī slovāku Miroslav) piedāvājot aktivitātes bērniem. Bērni iepazinās ar slovāku, franču un spāņu Ziemassvētku tradīcijām – gatavoja īpašas apsveikumu kartiņas, sniegpārsliņu trafaretus, ko pēc tam ar mākslīgo sniegu pūta uz loga, kā arī klausījās šo tautu Ziemassvētku dziesmas un skatījās video.

  1. decembrī Klemensa kopā ar skolas pašpārvaldes jauniešiem un ar brīvprātīgo spāņu meiteņu atbalstu vadīja Ziemassvētku radošās darbnīcas – rotājumu, apsveikumu kartīšu un piparkūku gatavošanu.
  2. decembrī 4.a klase cienājās ar franču gardumiem un skatījās Klemensas veidotu prezentāciju par Franciju.
  3. decembrī Klemensa stāstīja skolas darbiniekiem par sevi, savu dzīvi Francijā, par Eiropas Brīvprātīgo darbu un savām aktivitātēm skolā projekta laikā. Skolas darbinieki Klemensas vadībā jau apguva dažus Rokenrola soļus.

Šis laiks mums visiem ir īpašs – mācāmies komunicēties, draudzēties un sadarboties. Mēs vairāk runājam angliski, un pavisam drīz skolā sāks skanēt arī franču valoda. Klemensu visās klasēs ļoti gaida. Viņa jau ir “MŪSĒJĀ”!

Pielikumā skatāma galerija no Klemensas aktivitātēm decembrī.
Tas ir tikai sākums! Paldies visiem, kas iesaistās, piedalās un atbalsta aktivitāšu norisē!

Gulbenes vidusskola īsteno programmas Erasmus+: Jaunatne darbībā finansētu Eiropas Brīvprātīgā darba projektu “Gain from giving” (2016-2-LV02-KA105-001254).

 

 

 

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

klemense_dacembris