„Vari? Dari – dalies!”

Iveta Zvaigzne,

Gulbenes vidusskolas direktora vietniece

„Vari? Dari – dalies!”

(Projekts „Globālās izglītības sabiedrības veidošana”, Līguma Nr. DCI-NSAED/2012/287-929.)

Gulbenes vidusskolas kolektīvs ir gandarīts, ka ilgstošā starppaaudžu sadarbība pēdējo divu gadu laikā rezultatējusies ar trijām Gulbenes novada domes atbalstītajām sabiedrības iniciatīvām: 2013.gadā „Vai tu esi manos draugos?”,2014. gadā „Zvaigžņotais starppaaudžu talants”, 2015.gadā „Vari? Dari – dalies?”.

Aizsāktā –šobrīd jāsaka – senioru un junioru kustība Gulbenes vidusskolā ir izrādījusies ne tikai ļoti stabila, ilgstoša, bet arī auglīga. Auglīga mīlestības, dāsnuma, došanas un savstarpējās mācīšanās priekā. 2013.gada janvārī satikās tā brīža otrklasnieki (audzinātājas V.Andževa, A.Miķelsone) un t.s. draudzīgās omītes. Nu jau otrklasnieki ir izauguši par maziem džentlmeņiem un skaistām jaunkundzēm, bet draudzēšanās prieks ar omītēm nav zudis.

Lai iedrošinātu citus, cik jauki ir darboties kopā ļoti atšķirīgu paaudžu cilvēkiem, tapa ideja – ar savu pieredzi varam dalīties! Tāpēc šī brīža iniciatīvas uzdevums ir būt kopā ar Litenes, Stāmerienas, Beļavas senioriem un junioriem, lai arī viņi ikdienā nepaiet viens otram garām, kļūst par draugiem un viens no otra mācās.

Pirmā satikšanās ir aizritējusi. Centāmies aizsākt iepazīšanās ceļu, kopīgi iemācījāmies rotaļu. Apjautām, ka dejot līnijdejas nemaz nav tik vienkārši. Notika „satikšanās” ceremonija – juniors ieguva sev vēl vienu omi (vai opi – paldies Litenes, Stāmerienas opīšiem!), bet seniors – vēl vienu mazbērnu. Darījām jau pirmo kopīgo darbiņu – sašuvām grāmatzīmi sirsniņas formā. Un dziedājām dziesmu, kura ir jāiemācās visiem dalībniekiem, lai noslēguma pasākumā to arī kopīgi nodziedātu.

Tuvojas mūsu nākamā satikšanās reize. Līdz tam katram savs uzdevums veicams – mūsu sadarbības partneriem jācenšas labāk iepazīties, jau pabūt kopā, pamācīties vienam no otra un gatavoties atkalsatikšanās reizei. Mēs, gulbenieši, savukārt arī nākam kopā, lai izanalizētu, kā pagājusi mūsu pirmā „misijas” reize, jo nenoliedzami, ka bijām satraukušies par to lielo izaicinājumu, kuru paši sev bijām radījuši.

Paldies mūsu draudzīgajām omītēm un mūsu ceturto klašu skolēniem un audzinātājām par iesaistīšanos, atsaucību un darbošanos! Paldies, ka viņi uzdrošinājās gūt jaunu pieredzi un jaunus draugus!

„Šis paziņojums atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Savienībai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu”.

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu

Prezentācija1