Jauniešu forums „Vari un dari!”

Pagājis gads kopš brīža, kad Gulbenes vidusskolas skolēnu pašpārvalde uzsāka realizēt projektu „VAIRĀK”, kuru akceptēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

 Aizritējis tiešām ļoti aktīvs gads- jaunieši mācījās, kā radīt projekta un vispār pasākumu ideju; mācījās, kas ir neformālā izglītība, kā labāk reklamēt savu ideju, kas ir labas komunikācijas pamats. Viņi arī iemācīto lika lietā. Un lietā likšana bija dažāda- kustināti tika ne tikai skolas biedri, ne tikai skolotāji, bet arī pilsētas visu trīs bērnudārzu sagatavošanas grupu audzēkņi un pat pilsētas 1. pirmsskolas izglītības iestādes visu grupu bērni. Un arī tas vēl nav viss.

7.februārī uz kopā sanākšanu, ko jaunieši nosauca par forumu, tika aicināti visu novada skolu 9.-12.klašu skolēni, lai, kopīgi sadarbojoties, viens otru iepazītu, pieņemtu, lai gūtu kādu ideju, ko paņemt līdzi izmantošanai savas skolas aktivitātēs.

Foruma gaitā jauniešiem dīkā sēdēt nebija laika (ja vienīgi našķošanās brīžos). Pēc pirmās iepazīšanās sākās gatavošanās šovam „Zvaigznīšu brīdis”. Katras skolas komanda varēja izpausties, kā prata, lai teiktu to labāko par savas skolas dzīvi. Kad komandas gars tika parādīts, jauniešiem nācās dzīvot un sadzīvot, un radīt nu jau- ja tā varētu teikt- svešās komandās. Varbūt te lielākais izaicinājums- radīt, plānot un uzņemt 5 minūšu garu video par to, ka mēs visi mācāmies darot.

Protams, par darbu pienākas balva- tā bija brīvbiļete uz foruma kino un kino bonusi (kola un čipsi- kaitīgi jau gan, bet dažreiz var!). Ko komandas bija saradījušas, to arī varēja baudīt.

Paldies par atbalstu projekta šīs aktivitātes realizēšanā Tirzas, Galgauskas un Litenes pamatskolu skolēniem, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas un Gulbenes 2.vidusskolas, kā arī Gulbenes vidusskolas 10.klases jauniešiem! Paldies skolēnu pašpārvaldes vecbiedriem un projekta jauniešu atbalsta grupai skolotāju Z.Vagules un D.Tiltiņas personā!

Iveta Zvaigzne,

bildeprojekta „VAIRĀK” (līgums nr.LV-12-E155-2012-R3) jauniešu grupas konsultante

 

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

forums