Klāt ir rudens. Rudens un skolotāji ļoti labi sader kopā. Ne tikai tāpēc, ka septembrī atkal sākas skolas gaitas. Arī tāpēc, ka rudenī ir Skolotāju diena. Sveikt savus skolotājus ir kļuvis par tradīciju. Tomēr šis gads piešķīra jaunu nokrāsu- neformālu nokrāsu. Un nu visu pēc kārtas.
7. oktobrī Gulbenes vidusskolā notika skolotājiem veltīts pasākums. Bet, lai tiktu līdz tradicionālajai svinīgajai daļai, skolotājiem vispirms nācās iziet apmācību kursu. Pirmkārt, teorētiski saprast, kas ir neformālā izglītība. Otrkārt, praktiski pārbaudīt, veicot dažādas aktivitātes (un tās nav tikai spēlītes, kā varbūt varētu šķist). Skolotāji veica uzdevumus, kas saistītas ar neformālo izglītību. Viņiem vajadzēja gan rūpīgi ieklausīties vienam otrā, lai saprastu spēles būtību, gan būt radošiem. Vajadzēja arī sastrādāties ar kolēģiem, strādājot grupās- iestudēt nelielu izrādi, iesaistot visus dotos vārdus ( tas bija diezgas amizanti un aizraujoši!). Pēc katras aktivitātes sekoja analīze, kurā tika apspriestas visas veiksmes, neveiksmes un arī sajūtas, kas radās spēles gaitā. Aktivitāšu noslēgumā visi kopīgi nodziedāja dziesmu „ Bēdu manu lielo bēdu”.
Tas vēl nebija viss. Skolotājus gaidīja pārsteigums. Katrā kārtīgā projektā ir arī kopā būšana un cienāšanās, un sarunas. Tā nu skolotāji tika aicināti uz 1. stāvu , kur uz brīdi tika atvērts rudens „ restorāns” , kurā par noskaņu gādāja meitenes, kas dziedāja un spēlēja (ģitāras, flautu), gan arī skaistie oficianti, kuri apkalpoja skolotājus. Skolotāji varēja nobaudīt kūkas un iemalkot kafiju.
Ceram, ka mūsu skolotājiem ir lielāka izpratne par neformālo izglītību un arī ikdienas darbu ar skolēniem viņi centīsies padarīt neformālāku, jo jāmācās ir darot (neformālās izglītības viens no pamatakmeņiem).
Diāna Anfalova,
“Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”