Joku mēnesis (aprīlis) mūsu skolā

1.aprīlis

Skanīgāko balsu īpašnieces

7.aprīlī par Gulbenes novada Balss Burvi 2019 kļuva Kate Tīna Melberde 2.a. kl. (pedagoģe -Ilze Rakovska). Agate Sīmane 2.a.kl.(skolotāja Vita Poiša) ieguva trešo vietu! Mūsu mazās meitenes top par apburošām skatuves māksliniecām.

Projekts “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (WasteArt)

Mūsu skola piedalās globālās izglītības projektā  “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (WasteArt). Projekta ietvaros veicām atkritumu auditu- novērtējām atkritumu veidus un daudzumu skolā vienas nedēļas ietvaros.  Tas palīdzēja gan izvērtēt situāciju un aktualizēt esošās problēmas.  Atkritumu šķirošanā piedalījās gandrīz visas klases. Mums vēl jāizplāno rīcības plānu, lai  risinātu atkritumu daudzuma mazināšanos skolā.

Mācību ekskursija uz zinātnes centru “AHHAA”

Matemātika mūsu skolā

23.aprīlī noslēdzās Jauno matemātiķu konkursa 5.(pēdējā) kārta.  Katru mēnesi apzinīgi visus uzdevumus izpildījuši, mācījušies, pierakstus un darbus nosūtījuši uz Rīgu individuāli Lote Sniķe (5.c), Markus Entonijs Avens (5.b), kolektīvi Tīna Ozoliņa un Līva Salmiņa (6.b).

28.aprīlī Rīgā notika 46.atklātā matemātikas olimpiāde. Savas zināšana devās pārbaudīt 

Ance Puste, Markus Entonijs Avens, Lote Sniķe, Tīna Ozoliņa, Līva Salmiņa

Paldies vecākiem par atbalstu!

4.c klases skolniece Rūta Priedīte piedalījās 4. kārtā konkursā “Tik… vai cik?” (rezultātus gaidām)

Vidzemes novada 3.klašu matemātikas olimpiāde. Novadu no mūsu skolas pārstāvēja 3.a klases skolēnieks Niks Markovs.

5.a un 5.b klases latviešu valodas projekts

Saulītes siltuma  un pavasara vēju pavadīti 5.a un 5. b klases skolēni devās uz  muzeju, lai grupās īstenotu latviešu valodas projektu “Apraksts par Gulbenes novada muzeju, par Balto un Sarkano pili, par Vecgulbenes muižas kafejnīcu-restorānu-viesnīcu-SPA,par luterāņu baznīcu”.

Mēs sakām paldies mūsu gidēm A.Kiriļenko, Z.Biseniecei, I.Meijerei, I.Ūselei, kuras ne vien interesanti stāstīja un atbildēja uz mūsu jautājumiem, bet arī iedeva mums attiecīgo ēku attēlus. Mūsu aktivitātes un noskaņojumu var redzēt fotogrāfijās

Sadarbojoties dažādām paaudzēm

1.b klases bērni pilnveidoja savas prasmes galda klāšanas un salātu gatavošanas stundā kopā ar “draudzīgajām omēm” un savām mammām.

4.b sporto kopā ar savām ģimenēm

Panākumi Skaļās lasīšanas konkursā

Turēsim īkšķus 18.maijā, kad Annija dosies uz lielo finālu Rīgā!

Mobilais zināšanu ekspresis


Lai ZINĀTU, PRASTU un DARĪTU ir jābūt: gudrai galvai uz pleciem; acīm un ausīm plaši atvērtām; vēlmei izzināt visu, kas notiek Tev apkārt, Latvijā un Eiropā! To uzzināja arī mūsu skolas 2.-3.klases skolēni, kuri piedalījās Mobilajā zināšanu ekspreša nodarbībā.

“Mēs paši esam atbildīgi par to, kādas ir attiecības klasē, cik kārtīga un skaista ir mūsu klase. Kopīgi izrunājam, nolemjam un īstenojam.” Tā mums stāstīja Gulbenes sākumskolas bērni, nezinot, ka to sauc par demokrātiju. “Kaut visās Latvijas skolās jau no mazotnes bērni mācītos demokrātiju. Gulbenes sākumskola ir labs piemērs.” Tā par mums teica Eiropas Komisijas pārstāvniecība LatvijāEiropas Kustība Latvijā

Mēs paši esam atbildīgi par to, kādas ir attiecības klasē, cik kārtīga un skaista ir mūsu klase. Kopīgi izrunājam, nolemjam un īstenojam. Tā mums stāstīja Gulbenes sākumskolas bērni, nezinot, ka to sauc par demokrātiju. Kaut visās Latvijas skolās jau no mazotnes bērni mācītos demokrātiju. Gulbenes sākumskola ir labs piemērs. Gulbenes sākumskola Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā Eiropas Kustība Latvijā Liene Valdmane Sabīne Blūma-Blūmane Eiropas Savienības māja

Geplaatst door Mobilais zināšanu ekspresis op Woensdag 17 april 2019

Ieskandinot Lieldienas!

10.aprīlī mūsu skolā norisinājās tradicionālais pirmssvētku pasākums, kura laikā klases veicas dažādus uzdevumus, kopā

Novada skolēnu sporta spēlēs orientēšanās

Ar ļoti labiem rezultātiem sacensībā startēja arī mūsu skolas skolēni. Par novada čempioniem savās grupās kļuva Kristiāna Ance Šolina (C grupā) un Druvis Elksnītis, (D grupa). 3.vietu D grupā izcīnīja Valters Tišanovs un Elīna Vagule. Malači!

Latvijas skolu vieglatlētikas pavasara kross

26.aprīlī mūsu skolas labākie skrējēji devās uz sacensībām Preiļos, kur norisinājās Latvijas skolu vieglatlētikas pavasara kross. Kopvērtējumā mūsu skolas komanda izcīnīja 2.vietu Latvijā! Malači!

Mācību ekskursija

25.aprīlī Gulbenes sākumskolas 1.-4.klašu skolēnu grupa piedalījās  dabas un tehnoloģiju parka “Urda” interesantajās nodarbībās. Šis bija pirmais no trijiem mācību braucieniem, kuri notika un notiks šajā mācību semestrī projekta SAM 8.3.2.2 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.


Druvienas Latviskās Dzīvesziņas centra nodarbība

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolā viesojās Druvienas Latviskās Dzīvesziņas centra skolotājas. 4. klašu skolēni aplūkoja latviešu rakstu zīmes, uzzināja par to pielietojumu. Ar degsmi bērni izgatavoja un izrotāja ar maģiskās zīmes  koka priekšmetu, kas noderēs jebkurā mājā .Kas tas par priekšmetu? Uzmini nu! 4.kl. audzinātājas

Skolu teātru skate

Arī mūsu skolas teātra pulciņš piedalījās teātru skatē ar izrādi “Pikniks pusnaktī” (Ināra Šteinberga), iegūstot 2.pakāpi. Paldies mūsdienu deju pulciņa meitenēm par līdzdalību un skolotājai Ingai Ančai par ieguldīto darbu!

Muzejpedagoģiskā nodarbība

Izzinot senču tradīcijas un kultūru, Gulbenes sākumskolas 2.a klase apmeklēja Gulbenes mākslas un vēstures muzeju. Skolēni ar prieku klausījās informāciju par to kā senāk izmantoja rotas, kam tās bija paredzētas. Ar lielu aizrautību izgatavoja arī savu īpašo, unikālo rotu.

This image has an empty alt attribute; its file name is skolas_soma-1024x261.jpg

4.c klase piedalījās zīmējumu konkursā ” Tukuma piens jogurta Shake iepakojuma zīmējums”

Sadziedāšanās koncerts “Pavasara notiņas”

26.aprīlī mūsu skolas skanīgāko balstiņu īpašnieki -vokālo ansambļu “Sapnītis”, “Vēja sapņi” (vad. Velga Kočāne) un “Stariņi” (vad. Vita Poiša) dalībnieki, devās uz Liteni, kur notika Gulbenes novada bērnu popgrupu un ansambļu sadziedāšanās koncerts “Pavasara notiņas”. Paldies bērniem un skolotājām Velgai Kočānei, Vitai Poišai par ieguldīto darbu!

” Pasākums izvērtās ļoti sirsnīgs un pavasarīgs! Koncertu krāsaināku padarīja mūsu skolas talants ģitārspēlē Jurģis Dzerkaļs 4.c. Mīļš paldies pasākuma organizatoriem! Šādas iespējas mūsu ansambļiem ir ļoti nepieciešamas un svarīgas, lai pilnveidotos, gūstot pieredzi koncertējot un saglabājot ansambļu dziedāšanas tradīcijas!”, pārdomās dalās skolotāja Vita.

Skolas koris gatavojas koru konkursam

5.aprīlī kora dalībniekus uzmundrināt un iedvesmot darbam, ieradās pasākumu organizators, režisors un Gulbenes teātra aktieris Edijs Frīdenbergs. Viņš mācīja korim dažādus paņēmienus, kā saliedēt kolektīvu. Veiksmi korim jau 8.maijā, kad notiks Gulbenes novada 1.-4.klašu koru konkursā.

     Paldies  visiem labajiem mūsu novada cilvēkiem par brīvprātīgu iesaistīšanos mūsu skolēnu nākotnes veidošanā!

5.c un 5b ekskursija

Jauno satiksmes dalībnieku foruma 1.kārta

Šajās CSDD rīkotajās jauno riteņbraucēju sacensības no Gulbenes novada piedalījās tikai mūsu skolas skolēni. Jaunie velosipēdisti sevi pierādīja dažādās disciplīnās. Ļoti ceram, ka arī mūsu skolas skolēni būs tikuši konkursa 2.kārtā, bet to zināsim tikai 16.maijā.

Mūsu Brīvprātīgo jauniešu aktivitātes kopā ar mūsu bērniem

Mākslas klubiņa dalībnieki ar brīvprātīgo Kostia pirms Lieldienām skolā atklāja tematisku izstādi, kas vēl joprojām ir apskatāma 4. stāvā pie 54. kab. 

Pēc Lieldienām skolēnu pašpārvaldes jaunieši ar brīvprātīgajiem, Marias vecākiem un atbalstošo skolotāju komandu svinēja Lieldienas “Bānītī”. 

Aprīļa vidū brīvprātīgais jaunietis Kostia skolā uzsāka vadīt mākslas nodarbības pieaugušajiem. Vēl var pievienoties. Nodarbības notiek ceturtdienās plkst. 17:00.

Radio pulciņa bērniem bija ekskluzīva iespēja intervēt kendama ekspertus, kuri viesojās skolā