Pirmīšu 101.diena skolā!

28.janvārī skolēnu pašpārvalde organizēja pasākumu „Pirmīšu 101.diena skolā!”. Protams, līdz tam notika domāšanas un plānošanas darbs!

28.janvārī pirmīšiem 6.stunda iesākās kā parasti. Viņi nezināja, kas notiks. Bet notika, lūk, kas ….Tika nozagta pirmīšu skolotāja!  Ar to jau tikai viss sākās, jo skolēniem bija jāizlaužas no klases (tā bija kļuvusi par izlaušanās istabu!). Kad tas veiksmīgi bija izdarīts, pirmīšiem bija jāiet uz zāli, kur viņus gaidīta prezidente Bernadeta.  Jūs varbūt jau šajā brīdī jautājat, vai viņi dabūja skolotāju atpakaļ?  Nē! Bērni tika sadalīti četrās grupās – pirmīšiem bija jāizpilda uzdevumi, lai parādītu, uz ko ir spējīgi, un tādējādi arī atgūtu no laupītāju ķetnām skolotāju.

Vienā darbnīciņā skolēniem vajadzēja pārvietoties tā, ka bērniem jāliek plaukstas un pēdas, kā rādīts uz lielām kartītēm. Visi bija ļoti lunkani!

Otrā darbnīciņā pirmīšiem no burtiem bija jāsaliek norāde, kura veda tālāk uz nākamo darbošanās vietu. Pozitīvā ziņa – pirmīši ar burtiem māk darboties!

Trešajā darbnīciņā bērniem bija jāiejūtas radio žurnālistu lomā un jāizlozē tēmas, un par tām jāpastāsta, ierunājot mikrofonā. Sanāca labi!

Ceturtajā darbnīcā pirmklasnieki iemācījās (pareizāk sakot – iestudēja) dziesmiņu, kuru zālē visi arī atrādīja. Kam atrādīja? Lasiet tālāk!… Kad 4 darbnīcas bija apmeklētas, skolēni atgriezās zālē, bet….skolotājas (precīzāk – abu skolotāju) tur nebija! Vēl trakāk! Atnāca laupītāju virsvadone un atveda sasaistītas skolotājas. Nu nācās atskaitīties pirmīšiem gan par padarīto, gan par uzvedību.  Viena skolotāja varēja justies priecīga un laimīga, bet otra – mazliet bēdīga, jo no viņas klases divi bija ne visai paklausīgi. Beigu beigās bērni atguva savu skolotāju: nodziedāja dziesmu un teica lūgšanu, un solījās mīļi dzīvot un sadzīvot.

Estere Kokareviča,

skolēnu pašpārvaldes aktīviste